טעימות ראשונות מתוך פסטיבל אייקון 2016

מופעים ואטרקציות מיוחדות

מופע: רמזורים

עוד לא מצאתם את החצי השני שלכם אבל אין לכם באמת זמן לחפש? הירשמו עוד היום לסוכנות "אור ירוק לאהבה" והתקינו במכוניתכם את המערכת המתקדמת שתמצא עבורכם את אהבת לבכם – בלי שתצטרכו לנקוף אצבע! המערכת מזהה התאמה בין בני זוג פוטנציאליים וגורמת למכוניות שלהם להתנגש ברמזורים, כך שהאהבה שלכם לא סתם תיפול לחיקכם, היא תתנגש לכם בלב!

אזהרה: סוכנות "אור ירוק לאהבה" אינה לוקחת אחריות על נזק לגוף או לרכוש שייגרמו כתוצאה מתאונות דרכים.

עידן וליאור נפגשים כשהם מתנגשים זה בזו ברמזור, ומתעצבנים מאוד – עד שהם מגלים ששניהם מנויים של "אור ירוק לאהבה". הם מתחילים לצאת, אבל עד מהרה מתגלות צרות בגן העדן והשניים מתחילים לתהות – האם משהו לא בסדר ברמזורים, או אולי דווקא בהם?

 

מופע מוזיקלי: המוגלגים

המוגלגים באים לאייקון למופע מוזיקלי מגוון מז'אנר הפנטזיה והמדע הבדיוני. שירים מוכרים וגם פחות מוכרים, מסדרות, סרטים ומשחקי מחשב. מופע מהנה ומצחיק בשלל סגנונות מוזיקליים, נתראה על הבמה!

 

מחזמר: 2DMusical: שובו של מקאי

בעולם פרה-אפוקליפטי, שבו בני אדם ושיניגאמים מצויים במלחמה מתמדת, רק תיכון אחד מלמד לימודים עיוניים – וכל השאר מלמדים להילחם בשיניגאמים. קאיטו – תלמיד ממוצע שמאס בלימודים עיוניים, מגלה ביומו בראשון בתיכון הגיבורים 2D Academy שהוא גלגול נשמתו של אביר האיזון האגדי. כעת עליו להציל את העולם מידי מלך השיניגאמים, הזומם להקים לתחייה את אל המוות ולהכריע את המלחמה.

מחזמר נונסנס מקורי שבו נצחק על אנימה מכל סוגיה ועל חלקים מעולם הפנטזיה. בואו לחוויה ייחודית שתדביק אתכם לכיסאות ותשאיר אתכם מתגלגלים מצחוק לאורך כל הדרך.

 

מופע בידור: למאבאטי לעבר: השלשום שלפני מחרתיים

אזהרת ספוילר! ביום הראשון של הפסטיבל אנחנו עומדים לחשוף בדיוק מה קורה בימים האחרונים שלו. הפעם, נחזור אחורה יומיים בזמן, מהיום האחרון של אייקון לתחילתו, כדי לחשוף מה יקרה בכנס ואיך הוא יסתיים. תסריט? במקום שאליו אנחנו הולכים לא צריך תסריט. כי הכל מאולתר. וגם – מסע בזמן!

 

הקרנת טרום בכורה: איש האולר

Swiss Army Man

דניאל רדקליף חוזר למסך, והפעם בתור… גופה. על אי בודד, על סף האבדון, מוצא האנק את גופתו של מאני ומאמץ אותו לחבר. כשהגופה מתחילה לדבר, ומתברר שיש לה כוחות על, האנק מבין שאולי מאני הוא הפתרון לכל בעיותיו.

ארה"ב, 2016

 

הרצאות ופאנלים

מפגש שאלות ותשובות עם אורח הכבוד צ'רלס סטרוס

צ’רלס סטרוס, אורח הכבוד של פסטיבל "אייקון 2016" הוא סופר מדע בדיוני בריטי. הוא נולד בשנת 1964 בעיר לידס באנגליה, עסק ברוקחות ולמד מדעי המחשב. ספר הביכורים שלו, "Singularity Sky" ראה אור בשנת 2003 והעניק לו מועמדות לפרס הוגו, וכעבור שנתיים זכה בהוגו על ספרו "The Concrete Jungle". ספרו "אקסלרנדו", שראה אור בעברית בהוצאת יניב, נחשב לאחד הספרים המשפיעים ביותר העוסקים בסינגולריות. כמו כן התפרסמו בעברית שני ספריו הראשונים בסדרת "נסיכי הסחר", הנמצאת על הגבול בין הפנטזיה למדע הבדיוני.

 

יותר בדיוני ממדע

פאנל המדענים חוזר בשישית! גם הפעם נבתר יצירות ז'אנריות ונחשוף בפניכם ליקויים מדעיים ללא רחמים ובלי לקחת שבויים. לקינוח נשרוף אותם באש המטהרת של האמת המדעית ונגיש לכם את התוצאה על מצע של הומור.

 

מי הזיז את המוח שלי? כשהמציאות אינה אמת

מרצה: הילה בניוביץ'-הופמן

העולם מוצף במשחקי ריאליטי שמבטיחים לנו רגעים אמיתיים, אבל למעשה הם מבוימים ויוצרים מצג שווא שמתחזה למציאות ומקשה על צופיו להבדיל בין אמת לשקר. גם יצירות בדיוניות רבות מציגות עולמות שיוצרים מציאות מזויפת כדי לתמרן אנשים ולשעבד אותם. האם אנחנו מודעים למניפולציות שמפעילים עלינו? איך נוכל להילחם בהן בעולם שבו המציאות עצמה אינה אמיתית? זה הזמן ללמוד איך להיות פרנואידים בצורה מושכלת.

 

האלמנט ה-120

מרצים: ראובן פלקוביץ' ואורי טייכמן

מהי נקודת ההתכה של ויברניום? איך מכינים אש-פרא? ומה זה לעזאזל קרח-9? זוג כימאים יחלוק תיאורים מצוצים מן האצבע, מתוך המדע האמיתי לגמרי של החומרים הבדויים לחלוטין שנולדו במדע הבדיוני והפנטזיה.

 

משחקי תפקידים

סדרת משחקי "המכבסה"

קסם הוא מתמטיקה שימושית, ובעידן המחשבים כל אידיוט שמריץ את הדבר הלא נכון על הלפטופ שלו עלול לזמן את את האלים העתיקים מרובי הזוויות, שיאכלו את הנשמות של כל לונדון. כדי למנוע מדברים כאלה לקרות קיימת "המכבסה", האחות החורגת, הסודית בהרבה ודלת התקציב של ה-MI5. למרבה הצער עובדיה נוטים לבלות פחות זמן בלחימה בזוועות מממדים מקבילים ויותר במאבק בזוועות של כוח אדם.

מבוסס על סדרת הספרים של צ'רלס סטרוס

 

הנחיה אולימפית

תחרות ההנחיה המצליחה בארץ חוזרת – והפעם בצורה מהירה, סוערת וכיפית! שלל מנחים מוכשרים וחדורי מוטיבציה יריצו לשחקנים שלהם משחקים מבוססי "עולמות פרא" ויקבלו על כך ציונים. כמו בפעמים קודמות, את המשחקים הם ידרשו לכתוב בשעה שתינתן להם לפני האירוע.

 

עיר בערפל: V זה ויראלי

מנחה: יניב רוזנבלט

אין זה סוד שמשהו דפוק בעיר הזאת, אבל אף אחד לא מדבר על זה. משהו מזדחל כל הזמן בקצה העין, על גבול שדה הראייה, כמו מסך שמסתיר את הפינות הנשכחות של העיר. הדברים שהצוות ואני יכולים לעשות אינם נורמליים. ועם זאת, כשיוצאים לרחובות האפלוליים של העיר הזאת בחיפוש אחר תשובות, טוב שיש מישהו כמוך שמגבה אותך.

משחק היכרות עם השיטה "עיר בערפל", משחק תפקידים על בלשים וכוחות על.

 

ארטמיס

החלל פרוש לפניכם – והוא שוקק אויבים ואתגרים. היו אתם הצוות בגשר של חללית בסגנון "מסע בין כוכבים". כל אחד מכם מאייש תחנה בגשר הפיקוד (הגה, נשק, הנדסה, תקשורת, מדע וכמובן הקברניט), ויחד אתם יוצאים למשימה משותפת בהשראת הסדרה המפורסמת.

פעילות לקבוצה של עד שישה אנשים.